Vítejte,
naše gymnázium se nachází v dobré dostupnosti na kraji Letenské pláně.

Moderní učebny

Ve čtyř, šesti i osmiletém oboru připravujeme studenty k vysokoškolskému studiu.

Prezentace

Zajištujeme přípravu na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky: FCE, CAE, TOEFL, IELTS či DELF

Školní hřiště

Výsledky evaluace 2015 ukazují, že se našim žákům ve škole líbí a že jsou ve škole spokojeni.

Mobilita studentů Comenius se přehoupla do druhé části

comemob6 comemob5

Tři české studentky odjely do Francie za svými korespondentkami, které již strávily na podzim tři měsíce v Praze.

comemob7

A do Prahy dorazila jedna francouzská studentka, která bude v rodině žákyně, která již prožila tři měsíce ve Francii.

Na začátku února pak přiletěl do Prahy poslední student – Clement. Jeho příjezd byl odložen ze zdravotních důvodů.

JS

První dojmy

Od našeho příletu uběhlo už pár týdnů, a tak už máme spoustu prvních dojmů a zážitků z našeho nového domova. Prvních pár dní jsme strávily se svými novými rodinami, které nás velmi mile přivítaly. Po příjemně stráveném víkendu jsme přijely do naší nové školy, která se nachází ve městečku Parentis en Born. Naši noví spolužáci nás přijali velmi vlídně. Hned se s námi chtěli seznámit a nevadila jim naše nedokonalá francouzština. Velmi nás překvapil místní školní systém, který se hodně liší od našeho. Škola začíná v 8:30 a končí v 6:00 hodin. Vyučovací hodina trvá 60 nebo 120 minut, což je pro nás velmi náročné. Studenti nesmí být o přestávkách ve třídě, jsou venku nebo chodí kouřit mimo areál školy. To byla další věc, která nás překvapila. Kouří tu totiž většina studentů.

Mají zde ale hodinovou přestávku na oběd, který se také hodně liší. Mají pouze jedno hlavní jídlo, zato ho ale doplňuje nejrůznější druhy ovoce, zeleniny, koláčů, jogurtů a pečiva. Po čase jsme pochytily francouzský návyk jíst ke každému jídlu bagetu. Také už obědem zaplníme celou hodinovou přestávku.

Jedna z nás bydlí v rodině a každý den dojíždí školním autobusem do školy. Dvě z nás bydlí přes týden na internátu ve škole. Máme zde režim, na který jsme si už zvykly. Jsme rády, že nemusíme ráno brzo vstávat a každé ráno na nás čeká horká čokoláda a čerstvé bagety s nutelou k snídani.

Máme pocit, že lidé jsou si tu mnohem bližší, už tím jak se každý den vítají polibkem na tváře. Jsou více extrovertní a méně stydliví.

Nicole, Markéta, Bára

Zápis seminářů a projektů

Důležité! V úterý 26. března proběhne převod webové aplikace Bakaláři na novou infrastrukturu. Omlováme se za nedostupnost EŽK v průběhu převodu. Předpokládaná nedostupnost bude od 9.00 do 11.00 hod.

Nová adresa webové aplikace po převodu bude: https://gymstola.bakalari.cz. V mobilní aplikaci je nutné se nejprve odhlásit a posléze znovu přihlásit s již novou adresou.

Zápis projektů a seminářů proběhne v následujících dnech:

• Zápis projektů: od 27. března, 20.00 hod. do 28. března, 23.59 hod.
  • Zápis seminářů budoucích 4. ročníků (současné třídy S7A, S7B, 5.S, 3.A, 3.B): od 1. dubna, 21.00 hod. do 3. dubna, 23.59 hod.
  • Zápis seminářů budoucích 3. ročníků (současné třídy S6A, S6B, 4.S, 2.A, 2.B): od 2. dubna, 21.00 hod. do 4. dubna, 23.59 hod.

Osmnáctý ročník soutěže Jsem lepší než Švejk

Informace zde.

Lyžařské výcvikové kurzy

Informace zde.

Počet přihlášených uchazečů k přijímacím zkouškám 2019

OborCelkem
Obor 79-41-K/41 94
Obor 79-41-K/41
pro sportovně talentovanou mládež
Obor 79-41-K/61 335
Obor 79-41-K/81 451

SOČ přírodovědné obory

Přehlídka soutěžních prací proběhne v úterý 26. března 2019 od 9:00 hod v aule školy.

Více zde.