Kvinty v Anglii

Od 10. do 17. června si studenti kvinty, A i B, užívali krásu Anglie. Navštívili Stratford, Oxford, Stonehenge i Londýn a mnoho dalšího. Jak si pobyt užili?

V sobotu desátého vyrazil autobus z Prahy a po mnoha úmorných hodinách dorazil kolem poledne dalšího dne do Stratfordu nad Avonou. Nebyl čas ztrácet čas, a tak studenti hned vyrazili prozkoumávat rodiště i hrob Williama Shakespeara. Po náročném dni se uvítali s hostitelskými rodinami, u kterých bydleli následujících pět nocí. Byli rádi, že mají konečně normální postel, a ne sedačku v autobuse.

Další dny však také překypovaly programem. Druhý den navštívili všichni majestátní hrad Windsor, jenž je stálé využíván k potřebám královské rodiny, a prošli jeho rozlehlými chodbami a bohatě zdobenými sály. Odpoledne se vydali do ateliéru, kde se natáčel slavný Harry Potter, a prošli si výstavu plnou kouzel. Další den tempo trochu zvolnilo a celý den strávili žáci v Oxfordu. Vydali se do místního muzea, kde si prohlédli výstavy vyhynulých zvířat i artefaktů z dob britské koloniální éry, a potom i do slavné New College, kde někteří zauvažovali o studiu zde, ovšem je odradila cena. Čas utíkal, ale další den se ho studenti snažili vrátit zpět a povedlo se jim to. Navštívili tisíce let staré památky Stonehenge a Avebury. Udělali si fotky, ale vzhledem k velkému vedru jich většina pak stejně vysedávala v chladných kamenných hospůdkách v Avebury. Pátý den se vydali dobýt hrad Warwick, po dohodě s obsluhou se ale rozhodli pouze si ho prohlédnout. Na hradě se konaly mnohé show, třeba střílení z obléhacího praku, ale mohli jste se jen klidně procházet v zahradách, takže si všichni našli něco svého. Z hradu se autobus přesunul do Coventry, města znovupostaveného po válce, kde se nachází muzeum automobilů, katedrála bez střechy a samozřejmě hodně obchodů.

Bohužel se čas pobytu v Anglii chýlil ke konci. Poslední den čekal studenty Londýn s Tower Bridge, kam přepluli lodí, moderními mrakodrapy, katedrálou sv. Pavla a londýnským metrem, jež bylo také zajímavým zážitkem. Večer museli spěchat na trajekt, ale nakonec ho autobus stihl, a tak si všichni užili krásný západ slunce nad Anglií a vlastně nad celým zájezdem. Všichni si ho perfektně užili.

avebury
Avebury