Emauzy 2015

Do emauzského refektáře se každý rok moc těším. Má zvláštní kouzlo a působí velmi uklidňujícím dojmem. Člověk se odpoutá alespoň na chvíli od tradičního předvánočního shonu, v tichu a klidu starobylého kláštera jsou nějak snesitelnější problémy – i ty velké a téměř neřešitelné.

Ani před – již loňskými – Vánocemi to nebylo jinak. Připravovali jsme jako každý rok koncert. Na rozdíl od předchozích let se podařilo domluvit generálku na dopoledne, což nám umožnilo předtočit na školní CD sólová a skupinová vystoupení. Dopoledne v emauzském refektáři bylo moc hezké, plné smíchu a vtipných studentských nápadů. Večer pak nebyl zatížen únavou z předchozí generálky, všichni jsme se moc těšili na posluchače a ti, jako každý rok, báječně účinkující podporovali.

Nově jsme do programu zařadili „hudební přivítání primánů“. Taneční vystoupení malých slečen a společný tanec nejstarších a nejmladších chlapců měly zasloužený úspěch. Mně bylo ctí s chlapy a chlapci spolupracovat při nácviku. Byli jedním slovem BÁJEČNÍ. Jiný tanec – Beskydský – v klavírním podání Veronik ze sekundy – Antonové a Jaklové – zase dokazuje, že ve světě hudby není rozhodující věk. Další novinkou byly akordeonové vstupy Evy Říhové z 1. A, která nás provázela celým programem vánočními koledami.

Jiné byly pro účinkující tentokrát i přípravy – mnohem náročnější na samostatnost a disciplínu. Přístup všech byl skutečně profesionální, „duší“ příprav a zdatnými organizátory byli: Matěj Břeň ze 4. B, Kuba Novotný z K5B a Renáta Ottová – rovněž z K5B. Tomáš Grundza ze 4S perfektně zajistil prodej vstupenek, přípravu a tisk programu, videonahrávku – doufám, že jsem na nic nezapomněla :-). Lucie Volejníčková, Tomášova spolužačka, celý koncert fotografovala, malá ukázka snímků následuje, další krásné fotky dám na nástěnku „Hudba pro život“.

Na závěr se vrátím k úvodu: emauzský refektář je výjimečné prostředí a rozezvučený hudbou našich studentů dává člověku naději, že problémy, i ty zdánlivě neřešitelné, nějaké řešení mají. Děkuji za krásný vánoční dárek.

7. 1. 2015 Ivana Brunc. Čih.

emauzy 2015 1
emauzy 2015 2emauzy 2015 3